14/10/2014

2° Coppa Italia / 28. juni 1942.

u 12:58h / Kategorija:
Bianconeri su u prvom kolu demolirali Pro Patriu (5:0).
Nakon toga su uslijedile teške utakmice protiv Genoe (2:1) i Padove (1:0) prije polufinala, gde je Juventus slavio u utakmici sa Modenom golovima Sentimentija III, Bellinija i Fonija.

Sljedeće na programu je bilo finale u kome su se igrale dvije utakmice protiv Milana krajem juna. U toj utakmici Juventus je došao u prednost golom Bellinija, odmah nakon početka drugog poluvremena. Presing Milana nakon primljenog gola se isplatio u kasnim minutama utakmice, kada je Capello izjednačio rezultat, u Torino se otišlo sa izjednačenim rezultatom. U Torinu, na stadionu Comunale, je na scenu stupio srpski napadač Lušta koji je fantastičnu partiju krunisao hattrickom i omogućio svom timu osvajanje Coppe ukupnim rezultatom 4:1.

U sezoni 1941 / 1942 ekipu Juventusa su činili :Peruchetti, Micheloni, Foni, Rava, Sentimenti III, Locatelli, Depetrini, Lustha, Colaneri, Olmi, Varglien II, Bellini, Colaussi, Parola, Banfi, Ferrari.

Trener : Giovanni Ferrari

Izvor: Juventus
tekst preveli i uredili: GrandeMladen i DenaMo

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.