29/10/2014

Genoa - Juventus 1:0 (0:0)

u 23:20h / Kategorija:
Juventus je u okviru devetog kola Serie A gostovao kod devetoplasirane ekipe tabele, Genoe na Comunale Luigi Ferraris stadionu.
Juventus je po prvi puta savladan u ovoj sezoni, a pobjedonosni gol postigao je Antonini u 94.-tom minutu nakon asistencije Matrija.

Gian Piero Gasperini i Massimiliano Allegri su na teren izveli sljedeće postave:
Genoa (3-5-2): Perin; Marchese, Burdisso, De Maio; Antonelli, Bertolacci, Greco, Mandragora, Rosi; Pinilla, Perotti;
Juventus (3-5-2): Buffon; Bonucci, Ogbonna, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Pogba, Asamoah; Tevez, Llorente;

Prvi žuti karton na utakmici smo vidjeli već u 16.-tom minuti, požutio je Ogbonna nakon starta nad Pinillom na sredini terena.

Do prve prave prilike čekalo se do 22.-gog minuta kada je Pogba sa sredine terena dosta dobro izbacio Teveza po lijevoj strani, Argentinac je ušao prema sredini, i pronašao prostora za udarac sa nekih 18 metara, ali je golman domaćina Perin bio na visini zadatka i spriječio rani pogodak za goste poslavši loptu samo u korner. Iz istog kornera nakon ubačaja Marchisia na prvu stativu, najviši u skoku je bio Bonucci, ali je lopta otišla pravo u ruke golmana Genoe.

Dva minuta poslije Llorente je imao još bolju priliku. Napadač je primio loptu sa lijeve strane od Asamoaha, iako je bio u teškoj situaciji okrenut leđima prema golu Perina, odlično je stvorio prostor za udarac, ali je ovoga puta stativa spasila gol Genoe.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još i pokušaje Teveza i Pogbe, no oba šuta iz daljine su bila dosta neprecizna. Na poluvrijeme se otišlo sa početnim rezultatom.

Imao je Juve odličnu priliku nakon kornera i ubačaja Teveza, najviši u skoku je bio Bonucci, no udarac štopera gostiju odlazi samo pored vrata Perina.

U 58.-moj minuti požutio je i Chiellini nakon igranja rukom.

Nakon odbijene lopte od strane odbrane Juvea, pokušao je gol Juventusa ugroziti Marcheze sa 30.-tak metara, lopta nije bila jaka, no golman Buffon koji je u ovoj utakmici po 500.-ti put branio boje tima iz Torina nije htjeo ništa rizikovati i loptu poslao u korner.

U 65.-tom minutu mijenjao je Allegri po prvi put, Llorentea je zamijenio Morata. Četiri minuta poslije i domaćini su mijenjali, Mandragorea je zamijenio Kucka.

Ogromnu priliku propustio je Juventus u 70.-tom minutu kada je Lichtsteiner prebacio cijelu odbranu Genoe, Ogbonna se našao jedan na jedan sa gomlanom Perinom, glavom pokušao lob, ali još jednom se ispriječila stativa i ostalo je 1:1.

Tri minuta poslije požutio je Greco nakon povlačenja Pogbe.

Uslijedila je po jedna izmjena na obje strane, Vidala je zamijenio Pereyra, a Rosija, ispostavit će se strijelac jedinog gola na utakmici, Antonini.

Odlično je povukao kontru Morata u 84.-tom minutu, ali je udarac sa 10.-tak metara, po malo iskosa,  još bolje odbranio večeras izvrsni Perin.

U 87.-mom minutu Pinillu je zamijenio Matri. Minut poslije požutio je još jedan igrač domaće ekipe, De Maio.

Igrao se 88.-mi minuta kada je Morata propustio najbolju priliku za Juventus, nakon što ga je petom jedan na jedan izbacio Tevez. Španac je izašao oči u oči sa golmanom Genoe, ali i ovoga puta Perin odnosi pobjedu.

I Lichtsteiner je dobio žuti karton u drugom minuti nadoknade nakon starta nad Bertolaccijem.

Nakon propuštenih prilika Juventusa, stigla je i kazna. Prva ozbiljnija prilika pred golom gostiju dogodila se u posljednjom minuti nadoknade, Matri je primio loptu u šesnaestercu sa lijeve strane i uposlio Antoninija kojemu kraj već savladanog golmana Buffona nije bilo teško loptu sprovesti u mrežu za konačnih Genoa 1, Juventus 0, i nanijeti prvi poraz Juventusu u tekućoj sezoni.

U narednom, 10.-tom kolu Serie A, Juventus će na još jedno gostovanje, ovoga puta Empoliju. Utakmica je na rasporedu u narednu subotu, 01. novembra sa terminom od 18h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.