u 19:15h / Kategorija:
Sassuolo - Juventus
subota, 18. oktobar
Mapei Stadium, Reggio Emilia
U okviru sedmog kola Juventus će na noge posljednje plasiranom Sassuolu. Ekipa Juventusa grabi velikim korakom ka novoj odbrani titule, o čemu najbolje govori maksimalan broj bodova iz prvih šest kola na njihovom kontu. Nakon što su u derbiju šestog kola, koji je ujedno bio i derbi vrha tabele,  pobijedili Romu u triler utakmici u Torinu, ekipa Massimiliana Allegrija ide ka mnogo lakšem protivniku. Ali samo na papiru, jer su u Juventusu itekako svjesni kako niti jedna ekipa nije za podcjenjivanje, i da samo pravilnim pristupom svakoj od utakmica mogu postići svoje ciljeve, a ove sezone jedna od njih zasigurno jeste golema treća u nizu odbrana titule. Nešto što nije pošlo za rukom mnogima.

26.-to godišnji Angello Ogbonna, koji ove sezone, ponajviše zbog ozljeda Andree Barzaglija i Martina Caceresa dobija veću minutažu u odnosu na proteklu godinu je to možda najbolje opisao u izjavi za medije: "Naša snaga je da se uvijek fokusiramo samo na narednu utakmicu, nikada na protekle. Mi znamo da nikoga ne smijemo podcijeniti. Moramo igrati našu igru, i pokušati zabiti golova koliko god više možemo. Tek smo na početku sezone, ima još mnogo pred nama."

Massimiliano Allegri pored pomenutih Andree Barzaglija i Martina Caceresa neće moći računati niti na Marronea i Romula, kao ni na suspendovanog Moratu, dok će Artura Vidala koji je kasnije došao iz Ćilea sa internacionalne pauze vjerovatno ostaviti na klupi u cilju boljeg odmora i oporavka pred važan meč u okviru Lige prvaka protiv Olympiakosa naredne srijede. Pretpostavlja se da će Juventus na teren izaći u sljedećem sastavu (3-5-2): Buffon, Ogbonna, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba, Lichtsteiner, Tevez, Llorente.

Sa druge strane Di Francesco također ima problema pri sastavljanju tima. Trener preferira dosta ofanzivnu formaciju 4-3-3, mada nije isključeno da se na ovom meču preformuliše na 3-4-3. Trener Sassuola neće moći računati na ozlijeđenog Pegola, kao niti na suspendovanog Federica Pelusa. Oporavljeni Vrsaljko bi trebao istrčati na mjesto desnog beka. Očekuje se sljedeći sastav (4-3-3): Consigli, Longhi, Antei, Cannavaro, Vrsaljko, Biondini, Magnanelli, Brighi, Sansone, Zaza, Berardi.

Što se tiče prethodnih mečeva ova dva tima, nije ih bilo mnogo, tačnije svega dva, oba u okviru prvenstva prošle godine. Oba puta je slavio Juventus, uz gol razliku od 7:1. Prvi meč se igrao u Reggio Emiliji u okviru 16.-tog kola i rezultat je bio 1:3 (1:1). Domaćine je u vodstvo doveo iz dana u dan sve bolji Simone Zaza u 8.-mom minutu utakmice, da bi u 34.-tom minutu Carlos Tevez poravnao rezultat na 1:1 sa kojim se otišlo u svlačionice. Golovima Marchisija iz 58.-mog i Llorentea iz 76.-tog minuta Stara dama je preokrenula i osigurala tri boda sa gostovanja. Uzvrat u Torinu se desio tri kola prije kraja prvenstva. Juventus je debitante u Serie A kući ispratio sa 4 gola u mreži, Tevez je postigao svoj hattrick, a četvrti gol u svoju statistiku je pripisao Federico Peluso, koji sada igra upravo za ekipu iz Reggio Emilie.

Utakmicu će suditi Luca Banti, a njegovi pomoćnici biti će Alessandro Costanzo i Giorgio Schenone. Iskusni 40.-togodišnjak je 18 puta sudio utakmice Juventusa, pri kojima Bianconeri imaju skor od 12 pobjeda, 3 puta završilo je remijem, a isto toliko puta su bili poraženi.