02/11/2014

6° Superkup Italije / 18. avgust 2013.

u 17:34h / Kategorija:
Razarajući kontranapadi i letalna završnica su omogućili Juventusu da podigne svoj šesti Superkup nakon demoliranja Lazia (4-0) na stadionu Olimpico u Rimu.
Nakon 23 minuta igre, Paul Pogba golom levom nogom iz šesnaesterca dovodi Bianconere u prednost u jednom prilično izbalansiranom poluvremenu.

Reči Antonia Contea na poluvremenu su dale efekta pa Stara dama postiže tri gola u samo četiri minuta.

Giorgio Chiellini je duplirao prednost retkim izletom na polovinu Lazia, zatim je Stephan Lichtsteiner pogodio protiv svog bivšeg tima probivši se kroz sredinu terena, a tačku na meč stavlja Carlos Tevez koji je na taj način krunisao dobar nastup u svom debiju za Bianconere.

Bez obzira na ubedljivu pobedu Juventusa, može se reći da su oba tima počela meč sa izglednim prilikama.

Lazio je prvi probao preko Ledesme sa ivice šesnaesterca, ali Buffon uspešno brani. Potom, Mirko Vučinić ima izglednu šansu, ali ne uspeva da savlada Marchettija.

Nakon ozbiljnog nadmetanja na sredini terena, Claudio Marchisio je zbog povrede primoran da napusti meč u 20-om minutu, nakon udarca Radua.

Njegova zamena - Paul Pogba se dobro snalazi u šesnaestercu nakon gužve posle Pirlovog slobodnog udarca i matira Marchettija.

Novo pojačanje u napadu, Carlos Tevez, zajedno sa Mirkom Vučinićem pokazuje sjajno razumevanje, pa je odbrana rivala nasamarena u više navrata.

Iako su napadači odlično sarađivali, Juventus je došao do drugog gola na neobičan način. Naime, Lichtsteiner probija po desnom boku i asistira Chielliniju koji posprema loptu iza leđa Marchettija.

Lazio se našao u čudu nakon Juventusovog furizonog starta drugog poluvremena. Još jednom su morali vaditi loptu iz mreže. U ulozi asistenta ovog puta bio je Mirko Vučinić, a egzekutor Stephan Lichtsteiner.

Conteova ekipa nije kazala svoju završnu reč sve dok Carlos Tevez nije dobru partiju krunisao golom.

Lazio je na sve načine pokušavao da ublaži blamažu, ali je za protivnika imao sjajnog Buffona koji je produžio seriju bez golova Miroslava Klosea.

Finalni zvižduk Gianluce Rocchija doveo je do delirijuma među igračima, a slavlju na centru terena se pridružio i Antonio Conte. Ovo je bio njegov četvrti trofej nakon preuzimanja Juventusa u maju 2011 - e.

Nakon odbrane ovog trofeja, Stara dama se uputila u odbranu Scudetta šest dana kasnije protiv Sampdorie.

Juventusovih startnih XI: Buffon; Barzagli (Caceres 76), Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner (Ogbonna 83), Vidal, Pirlo, Marchisio (Pogba 20), Asamoah; Tevez, Vučinić.

Trener: Antonio Conte

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.