15/01/2015

Juventus - Verona 6:1 (3:0)

u 23:32h / Kategorija:

Juventus je u okviru osmine finala Coppa Italie dočekao ekipu Hellas Verone na svome Juventus stadionu.

Ovo je Juventusu bio prvi nastup u ovogodišnjoj Coppa Italiji, dok je Verona svoj put u natjecanju započela još u augustu prošle godine i  pri tomu izbacila sastave Cremonesea i Perugie.

Juventus je slavio sa visokih 6:1, golove su postizali dva puta Giovinco i po jednom Pereyra, Pogba, Morata i Coman, dok je utješni pogodak za goste postigao Nene.

Ekipe su izašle na teren u sljedećim sastavima:
Juventus (4-3-1-2): Storari; Lichtsteiner, Bonucci, Ogbonna, Padoin; Marchisio, Pereyra, Pogba; Pepe; Giovinco, Morata.
Verona (4-3-1-2): Rafael; Sørensen, Rodriguez, Marquez, Agostini; Tachtsidis, Valoti, Hallfredsson; Campanharo; Nene, Lopez.

Juve je odlično otvorio utakmici a prvi gol smo vidjeli već u 6.-toj minuti iz slobodnog udarca kojeg je izborio Sebastian Giovinco. Isti igrač je sa nekih 20 metara pomalo iskosa prebacio živi zid Verone, golman Rafael je bio na lopti ali je istu samo sproveo u sopstvenu mrežu.

Novu priliku imao je Juventus u 20.-tom minutu kada je Marchisio uposlio Marotu koji sa 16 metara šutira ali ovoga puta Rafael uspijeva odbiti loptu u novi korner za domaćine. Samo minut poslije bilo je 2:0. Lichsteiner je dao loptu za Pereyru koji odličnim primanjem izbacuje iz igre Rodruqueza i vara po drugi put nemoćnog Rafaela.

U 22.-gom minutu vidjeli smo grub start nad Ogbonnom zbog čega je Nene zaradio žuti karton. Najopasniju priliku imali su gosti par minuta poslije preko Nuna Lopeza koji sa 25 metara šutira za malo pored gola Storarija. Pokušao je i Pepe u 31.-vom minutu nakon duplog pasa sa Pereyrom, ali šut 7.-mice Juventusa u bliži ugao odlično brani golman Verone. Pokušao je odlično na drugoj strani Campanharo i sa 17 metara šutirao u same rašlje gola Storarija, ali je golman Juvea bio na visini zadatka.

U 39.-tom minutu vidjeli smo i prinudnu izmjenu Massimiliana Allegrija. Ogbonna je morao napustiti teren zbog posljedica starta iz 22.-gog minuta, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je iskusni Giorgio Chiellini. Žuti karton dobio je Rodriquez u 42.-gom minutu nakon starta nad Moratom.

Igrala se prva minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Juve zabio po treći put. Kombinovali su na visini šesnaesterca Lichtsteiner i Pereyra, da bi iza zadnje linije uspješno prošao švicarac i prizemnom loptom po visini peterca na drugoj strani uposlio Giovinca koji iz naleta postiže svoj drugi gol na utakmici, odnosno treći za domaćine.

Isti sastavi su započeli i drugo poluvrijeme. U šestom minutu nastavka Verona je zaprijetila preko Lopeza, udarac je bio vrlo dobar sa nekih 17 metara iskosa, ali Storari još jednom prelijepom paradom odbija loptu za samo novi udarac iz ugla za goste.

4.-ti gol Juventusa vidjeli smo u 53.-ćem minutu, a strijelac je bio Paul Pogba. Sa desne strane ubacio je Lichtsteiner, Pogba je iz prve pokušao prebaciti loptu, ona se sretno od štopera Verone vratila pred njega i mladom francuzu nije bilo teško sa nekih 6 metara savladati Rafaela.

Samo 4 minute poslije vidjeli smo i utješni gol za goste. Nakon kornera Verone najbolji u skoku na prvoj stativi bio je Marquez, prebacio je glavom na drugu stativu gdje Nene sa metra udaljenosti šalje loptu u nebranjeni dio gola Storarija za Juve 4, Verona 1.

62.-gi minut igrao se kada je nakon dodavanja iza zadnje linije Pogbe unutar šestaesterca od strane Marqueza srušen Sebastian Giovinco, a sudac večerašnje utakmice bez imalo razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Izvođač najstrože kazne bio je Morata, šutirao je u donji lijevi ugao Rafaela, golman Verone je pročitao stranu, ali je udarac bio dovoljno precizan i jak da se i Alvaro Morata upiše u listu strijelaca. Tri minuta poslije strijelca dva pogotka Giovinca je zamijenio Kingsley Coman. Igrao se 69.-ti minut kada je u sastavu gostiju Hallfredssona zamijenio Martić.

Šlag na torti vidjeli smo u 79toj minuti. Nakon samo 14 minuta na terenu Kingsley Coman je prevario dvojicu igrača gostiju, pronašao prostora i sa nekih 25 metara od gola predivnim udarcem pod samu prečku savladao nemoćnog Rafaela za ispostavit će se konačnih Juventus 6, Verona 1. Mijenjao je Allegri i treći put, u 82.-goj minuti Lichsteinera je zamijenio Mattiello.

Juventus će u četvrtfinalu Coppa Italie dočekati na svom terenu ekipu Parme, koja je izbacila Cagliari rezultatom od 2:1. Četvrtfinalna utakmica je na rasporedu 28.-mog januara sa početkom od 20h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.