08/02/2015

Juventus - Milan 3:1 (2:1)

u 00:03h / Kategorija:
Juventus - Milan, konačan rezultat 22.-gog kola Serie A

Juventus je u okviru 22.-gog kola italijanskog šampionata na svome terenu rutinski savladao ekipu Milana i uz utakmicu više otišao na plus deset u odnosu na drugoplasiranu ekipu Rome koja svoju utakmicu kola igra sutra kada će na Sardiniji gostovati Cagliariju.

Inzaghi je na teren poslao sastav sa, zbog ozljeda, izmjenjenom i neuigranom odbranom što je ekipa Massimiliana Allegrija izvrsno iskoristila i bez većih problema savladala, prije ovog kola, 9.-to plasiranu ekipu tabele. Utakmicu je golovima otvorio Carlos Tevez već u 14.-tom minutu utakmice nakon asistencije Alvara Morate, da bi Antonelli izjednačio u 28.-mom. Samo tri minuta je trajala nada Milaneza jer je u 31.-vom minutu Leonardo Bonucci doveo domaćine u novo vodstvo. Šlag na tortu postavio je Alvaro Morata u 65.-tom minutu nakon izvrsnog udarca i stative Claudia Marchisia.

Treneri su na teren poslali sastave u sljedećim formacijama:
Juventus: (4-3-1-2): Buffon; Evra, Chiellini, Bonucci, Padoin; Marchisio, Pirlo, Pogba; Vidal; Tevez, Morata.
Milan (4-3-3): Lopez; Antonelli, Paletta, Alex, Zaccardo; Muntari, Essien, Poli; Honda, Menez, Cerci.

Gledali smo odličnu utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu. Ideja Inzaghia je bila da pritisne prema naprijed kako bi sklonio loptu sto dalje od neuigrane odbrane, ali je to bio dvosjekli mač kojeg je Massimiliano Allegri znao iskoristiti.

Već u drugom minutu utakmice vidjeli smo dobru akciju Juventusa nakon čega je šutirao Alvaro Morata, ali samo pravo u ruke Lopeza. Nakon samo tri minute odličan dupli pas razmijenili su Vidal i Tevez nakon čega argentinac sa nekih 11 metara iskosa šutira, ali lopta odlazi gol aut.

Igrao se 14.-ti minut kada je Carlos Tevez zabio svoj 14.-ti gol sezone u okviru italijanske Serie A. Igralo se na polovini domaćina, Milan je radio visoki pritisak, ali sredina Juventusa krade loptu nakon čega Alvaro Morata sjajno izbacuje Teveza koji sa 40 metara vuče loptu i sa nekih 11 metara šalje ju hladno u gol ispod tijela golmana Milana.

Andrea Pirlo je jako dobro ubacio u 22.-goj minuti iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara iskosa, gađao je drugu stativu na kojoj je bio Evra, Diego je zakasnio sa istrčavanjem, ali odbrana Milana ipak otklanja opasnost. Samo tri minute poslije akciju su izveli isti akteri. Pirlo je ubacio iz gotovo identične pozicije, ali ovoga puta Evra skače dobro, ali udarac francuza sa 11 metara odlazi preko gola gostiju.

Milan je izjednačio nakon prve prijetnje. Igrao se 28.-mi minut kada je novo pojačanje Milana Alessio Cerci ubacio iz kornera za drugu pridošlicu januarskog prijelaznog roka, Antonellija, koji sa visine prve stative sjajno pogađa glavom za izjednačenje.

Kratko je trajala radost Milaneza. Nakon samo dvije minute Claudio Marchisio šutirao je jako dobro sa nekih 20 metara u donji lijevi ugao Lopeza, ali golman Milana vrhovima prstiju šalje loptu za novi udarac iz ugla domaćina. Iz istog kornera koji je izveo Pirlo, Lopez dosta loše reaguje, boksuje loptu do koje dolazi Tevez i glavom je spušta pred Leonarda Bonuccija koji sa samo pet metara vanjskim dijelom kopačke šalje loptu iza leđa golmana gostiju.

Prvi žuti karton vidjeli smo u 34.-toj minuti, zaradio ga je Essien nakon starta nad Paulom Pogbom. Oprobao je udarac Tevez još jednom u 35.-tom minutu, ali snažan udarac ide pravo u ruke dobro postavljenog Lopeza.

Prvu izmjenu obavio je Filippo Inzaghi već u 37.-mom minutu kada je Geremia Meneza zamijenio Gianpaolo Pazzini.

Novi dobar centaršut iz ugla vidjeli smo u 41.-vom minutu. Korner je izveo Andrea Pirlo, najbolji u skoku bio strijelac drugog gola za Bianconere, Leonardo Bonucci, ali udarac u petercu gostiju blokira rukom Essian što sudci iza gola Milana nisu registrovali.

Još jedan dobar pokušaj Teveza vidjeli smo u drugom minutu nadoknade. Šutirao je argentinac sa nekih 18 metara od gola Milana, ali Lopez brani sjajno i odbija loptu u samo još jedan korner za Juventus.

U svlačionice se otišlo pri rezultatu od 2:1. Treneri su izveli neizmijenjene sastave u nastavak utakmice.

Na prvu ozbiljniju priliku čekali smo samo dvije minute kada je Pazzini jako dobro šutirao sa 11 metara iskosa, ali lopta završava u rukama iskusnog kapitena Juventusa.

Isti igrač je izbio u priliku nakon greške Marchisia u 54,-tom minutu. Loptu je na 40 metara oduzeo Muntari i poslao loptu za Gianpaola koji sa 12 metara iskosa šutira, ali Gianluigi Buffon majstorskom intervencijom sa samo 5 metara rukom skida snažan udarac i spašava Juve od novog izjednačenja.

Tri minuta poslije otvorilo se dosta prostora za Alvara Moratu kada ga je izbacio Arturo Vidal, španac je vukao do gol-linije, ali povratna lopta ne stiže pred Teveza.

Požutio je i Padoin u 60.-tom minutu nakon rušenja Antonellija. Po drugi put je mijenjao Inzaghi u 62.-gom minutu, a Polia je zamijenio Bonaventura.

U 65,.tom minutu na semaforu je bilo Juventus 3 - Milan 1. Tevez je odigrao za Marchisia koji sa 18 metara šutira fantastično, ali udarac osmice Juventusa zaustavlja stativa. Ipak na odbijenu loptu utrčava Alvaro Morata i, ispostavit će se pola sata kasnije, postavlja konačan rezultat utakmice.

Novu priliku za domaćine propustio je Carlos Tevez u 73.-ćem minutu nakon duplog pasa sa Pogbom, ali udarac dobro blokira Alex i šalje loptu u novi korner. Iz istog udarca iz ugla Bianconeri su izveli uvježbanu akciju. Pirlo je prebacio za Marchisia koji se našao sam na 15 metara iskosa, ovaj prebacio za Moratu koji ipak pod pritiskom odbrane gostiju sa 5 metara šutira visoko preko gola.

Posljednju izmjenu izvršio je Inzaghi u 78.mom minutu kada je na mjestu desnog beka Zaccarda zamijenio Rami. Šest minuta poslije i Allegri je mijenjao po prvi put, a na terenu je Ogbonna zamijenio Claudia Marchisia. Ostao je italijanski stručnjak vjeran svojoj formaciji sa početka utakmice, a ova izmjena je značila kako će Padoin pokriti mjesto u vezi, dok je na mjestu beka do kraja utakmice ostao Angelo Ogbonna.

U 90.-tom minutu vidjeli smo još jedan žuti karton u redovima domaćina. Zaradio ga je Carlos Tevez nakon rušenja Essiena, zbog kojeg će najbolji strijelac Juventusa u tekućoj sezoni propustiti narednu utakmicu protiv Cesene.

Do kraja utakmice vidjeli smo još jednu izmjenu u drugom minutu nadoknade. Fernando Llorente je zamijenio strijelca prvog gola na utakmici, Carlosa Teveza.

Ovom pobjedom Juventus je na vrhu tabele osigurao minimalnu prednost od sedam bodova, naravno samo ukoliko Roma održi korak i u svom meču kola, kojeg igra sutra u 15h, savlada na Sardiniji ekipu Cagliarija. Sljedeću utakmicu Juventus će odigrati u okviru 23.-ćeg kola Serie A, a gostovat će pretposljednje plasiranoj ekipi Cesene. Utakmica je na rasporedu u narednu nedjelju u terminu od 20:45h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.