25/02/2015

Radni dan u Juventus centru

u 19:29h / Kategorija:

Sa Romom na horizontu, na poslije podnevnom treningu Bianconeri su u Vinovu odigrali prijateljsku utakmicu sa lokalnim klubom Chieri koji trenutno nastupaju u Serie D.

Manje od 24 sata nakon pobjede rezultatom od 2:1 nad Borussijom Dortmund u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Juventusovom stadionu, trupe Massimiliana Allegrija vratile su se u Vinovo kako bi započeli sa pripremama za naredni meč kada će putovati na noge Romi.

Igrači koji su nastupili u sinoćnjoj utakmici Lige prvaka su tradicionalno odradili lakše zagrijavanje u teretani, dok je ostatak ekipe na terenu u Juventus centru odigrao 70. minuta prijateljskog susreta sa timom iz Serie D, lokalnim Chierijem.

U trening utakmici u kojoj je ekipa Juventusa slavila sa 6:1, svih 70 minuta odigrao je i Andrea Barzagli, koji još nije upisao nastup za prvi tim u dosadašnjem dijelu sezone.

Munjevitim napadima Juventus je već rano došao u vodstvo od 2:0 golovima Alessandra Matrija, nešto prije nego što su se Stefano Sturaro i Kingsley Coman upisali u strijelce za rezultat od 4:0 koji je ostao nepromjenjiv do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu pogodili su još i Simone Pepe i Fernando Llorente, a ekipa Chierija je nešto prije kraja susreta preko Lazzara uspjela postići pogodak utjehe.

Bianconere su sa strane bodrili Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner i Claudio Marchisio, a vrijedno spomena je i da je Romulo trenirao odvojeno od grupe po svom rehabilitacijskom režimu.

Andrea Pirlo, sa druge strane, je presjedio današnji trening nakon što je u sinoćnjem meču Lige prvaka zamijenjen zbog povrede. 35.godišnjak će obavljati testove u današnjim i sutrašnjim satima kao bi se procijenila ozbiljnost povrede.

Naredni trening na Vinovu zakazan je za jutro kada će se nastaviti pripreme za meč protiv drugoplasirane ekipe tabele, Giallorossih u Rimu.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.