05/03/2015

Juventus - Fiorentina 1:2 (1:1)

u 23:27h / Kategorija:

Juventus je u okviru prve polufinalne utakmice Coppa Italije na svome terenu poražen od strane Firentine rezultatom od 1:2. Nije ovo bilo izdanje Juventusa dostojno trostrukog šampiona Italije, i Fiorentina je golovima Salaha iz 11. i 56. minutu sasvim zasluženo slavila u Torinu. Jedini pogodak za domaćine postigao je Fernando Llorente u 24. minutu nakon centaršuta Simonea Pepea.

Juventus (4-3-3): Storari; Padoin, Ogbonna, Bonucci, Caceres; Pogba, Marchisio, Vidal; Coman (37' Tevez), Llorente (59' Morata), Pepe (73' Pereyra).
Fiorentina (4-3-3): Neto; Alonso, Basanta, Rodriguez, Richards; Fernandez, Badelj (78' Aquilani), Kurtić; Salah (74' Diamanti), Gomez (63' Iličić), Joaquin.

Juventus je dobro otvorio utakmicu i visoko pritisnuo Fiorentinu. Već u drugom minutu otvorila se prva prilika za domaćine kada je Pogba dao dobru dubinsku loptu iza zadnje linije Fiorentine za Vidala, ali čileanac nije najbolje šutirao i lopta je završila samo pokraj gola Neta.

Hladan tuš na Juventusovom stadionu desio se u 11. minutu. Pepe je izveo korner za Juventus, odbrana Fiorentine je bila najviša u skoku i odlično su izbacili Mohameda Salaha u kontra napad, brzonogi egipćanin je prihvatio loptu na 40 metara od svog gola, u trku izbacio Padoina i sa nekih 11 metara savladao Marca Storarija za rano vodstvo gostiju od 0:1.

Igrao se 17. minut kada smo vidjeli izuzetno grub start Jasmina Kurtića nad Kingsleyom Comanom. mladi francuz je pokušao nastaviti igru, ali je ipak Massimiliano Allegri iz predostrožnosti bio primoran već u 37. minuti napraviti prvu izmjenu, a umjesto 19.godišnjaka na teren je ušao najbolji strijelac Juventusa ove sezone Carlos Tevez.

Juventus je poravnao rezultat već u 24. minutu. Coman je prebacio za Pepea, ovaj uputio izvanredan centaršut na nekih 11 metara za Fernanda Llorentea koji još bolje reaguje i glavom šalje loptu u nebranjeni dio gola Neta za 1:1.

Sredinom poluvremena Fiorentina je preuzela sredinu terena i kontrolisala igru. Već u 31. minutu Matias Fernandez je sa nekih 30 metara sjajno oprobao udarac, lopta je išla pod samu prečku gola Juventusa, ali Marco Storari reaguje i izbacuje loptu u korner za goste. Iz istog kornera Fiorentina je sjajno kombinovala i na kraju akcije ubacila prizeman pas, ali Gomez u padu sa samo dva metra udaljenosti glavom ne uspijeva pogoditi gol Juventusa.

Fiorentina je nastavila dobru igru u nastavku. Fernandes je u drugom minutu drugog poluvremena odlično proigrao Richardsa koji dosta dobro šutira sa 10 metara u bliži ugao, ali rezervni golman Juventusa izvrsnom reakcijom nogom odbija loptu u novi korner za goste. Samo tri minute poslije i Salah je imao priliku povećati vodstvo gostiju, ali šut egipčanina blokira odbrana Bianconera.

Novo vodstvo i pogodak za konačnih 1:2 vidjeli smo u 56. minutu. Nakon pritiska gostiju Marchisio je pogriješio u predaji lopte na 25 metara od svog gola, loptu je uzeo Salah, povukao loptu nekih 10. metara i po drugi put na utakmici savladao Marca Storarija.

Nakon drugog gola i novog vodstva Fiorentina se potpuno povukla i prepustila Juventusu kontrolu lopte i samo kontra napadima pokušavala ugroziti gol domaćina. Igrao se 62. minut kada je Juventus propustio dobru priliku za izjednačenje. Marchisio je makazicama atraktivno prebacio zadnju liniju Viola za Moratu, koji gotovo sa gol linije šalje povratnu loptu prema Tevezu čiji šut sa 7 metara Neto uz malo problema ipak uspijeva primiriti.

Imala je i Forentina priliku još jednom zatresti gol Stare dame. Iz kontra napada u 71. minutu Iličić je sjajno opalio sa 20 metara lijevom nogom, ali snažan udarac odlazi za malo pokraj gola Storarija.

Do kraja je Juventus uspio napraviti samo još jednu polupriliku nakon centaršuta Pogbe, Caceres je poslao povratnu loptu na koju nije najbolje zahvatio Pereyra, a šut agrentinca odlazi daleko pored gola.

Uzvratna utakmica polufinala Coppa Italije u Firenzi na Stadio Artemio Franchiu na rasporedu je 07. aprila. Narednu utakmicu Juventus će odigrati već narednog ponedjeljka, kada će u okviru italijanske Serie A na svome terenu ugostiti 12.plasiraini Sassuolo.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.