07/04/2015

Fiorentina - Juventus 0:3 (0:2)

u 23:29h / Kategorija:

Ekipa Massimiliana Allegrija je sa ubjedljivih 3:0, odnosno sa ukupnih 4:2, porazila Fiorentinu na vrućem Artemio Franchiu i plasirala se u svoje 15. finale Coppa Italie.

Bila je ovo odlična večer za Bianconere koji su došli u Firenzu pokušati preokrenuti poraz iz prve utakmice polufinala koji im je tim Vicenza Montelle priredio u Torinu. Golove vrijedne finala Copa Italie postigli su Matri i Pereyra u prvom poluvremenu, a konačan rezultat postavio je Leonardo Bonucci pola sata prije kraja utakmice.

Fiorentina (3-5-2): Neto; Basanta, Rodriquez (83' Tomović), Savić; Alonso, Valero, Aquilani, Fernandez, Joaquin (66' Diamanti); Gomez (72' Babacar), Salah.
Juventus (4-3-2-1): Buffon; Evra, Chiellini, Bonucci, Padoin; Pereyra, Marchisio, Vidal; Pereyra (83' Ogbonna), Matri; Morata (75' Coman, 89' Llorente).

Igrao se 21. minut kada je Alessandro Matri iskoristio konfuziju u odbrani Fiorentine i doveo Bianconere u rano vodstvo. Na sredini terena Marchissio je oduzeo loptu Borja Valeru, istu povukao, te sjajno ubacio za Matrija koji odlično spušta loptu pred Roberta Pereyru čiji udarac ipak biva izblokiran od strane odbrane Fiorentinine odbrane, međutim u nastavku lopta dolazi natrag pred Matrija koji bez mnogo muke matira Roberta Neta za vodstvo gostiju.

Već do poluvremena Juventus je uspio poništiti prednost Viola iz prve utakmice. Strijelac drugog pogotka u pretposljednjoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena bio je Roberto Pereyra. Akciju je započeo strijelac prvog gola Alessandro Matri, proslijedio loptu za Alvara Moratu koji sjajno šutira sa 16 metara, Neto uz mnogo muke uspjeva odbraniti, ali i odbiti loptu pravo pred argentinca u naletu koji uduplava vodstvo gostiju pred odlazak u svlačionicu.

Tačku na "i," i pitanje plasmana u finale,  postavio je Leonardo Bonucci u 59. minuti nakon ubačaja iz kornera Claudia Marchisia. Defanzivac Stare dame odlično se oslobodio svoga čuvara i sa 7 metara iz voleja pocijepao mrežu domaćina i postavio konačan rezultat uzvratne utakmice polufinala Coppa Italie, Fiorentina 0, Juventus 3.

Juventus se dakle uspio plasirati u svoje 15. finale ovog natjecanja, i još jednom će imati priliku prvi u Italiji svome grbu pridodati srebrnu zvijezdu, koja označava deset titula prvaka nacionalnog kupa. Drugi finalista Coppa Italie biti će poznat sutra, kada će na San Paolu Napoli pokušati zadržati prednost iz Rima, gdje su protiv ekipe Lazia odigrali neriješeno, 1:1. Narednu utakmicu Juventus će odigrati u okviru italijanskog prvenstva protiv Parme, a utakmica u Emilii - Romagni je na rasporedu naredne subote, 11. aprila, sa terminu od 18:00h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.